Międzynarodowe targi Fakuma 2017

Międzynarodowe targi Fakuma odbyły się po raz 25 i zgromadziły wystawców z 37 krajów z całego świata.

Targi Fakuma odzwierciedlają blisko 4 dekady rozwoju przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych stając się tym samym platformą wiedzy i wymiany doświadczeń. Bez wątpienia prezentacja innowacji, optymalizacji, nowoczesnych narzędzi i rozwiązań technologicznych wpływających na wzrost poziomu wydajności produkcji przy jednoczesnej ochronie zasobów, zmniejszaniu zużycia energii oraz recyklingu przyczyniły się do ożywionej dyskusji na temat sposobu spostrzegania i znaczenia tworzyw sztucznych w dzisiejszych czasach. Pojęcie materiały polimerowe staje się mniej negatywne w porównaniu do przeszłości, szczególnie w aspekcie możliwości wielokrotnego przetwarzania tworzyw sztucznych.

Grupa KraussMaffei bez wątpienia należy do firm, której rozwiązania technologiczne przyczyniają się do efektywnego wykorzystania surowców, wzrostu funkcjonalności przy możliwie najdłuższym okresie użytkowania.

Wśród eksponatów prezentowanych na stoisku KraussMaffei można było zobaczyć:

Linię produkcyjną do precyzyjnego przetwarzania silikonu. Wtryskarka PX 50-180 SILCOSET wyposażona w robot przemysłowy IR60 R700 F/K.

Nowoczesny robot liniowy LRX-S 50 do uniwersalnego zastosowania z konfiguratorem PX.

Wtryskarkę serii PX 160-540 z robotem liniowym LRX 100 do produkcji zamknięcia typu flip-top.

Wtryskarkę serii CX 200-750 z robotem liniowym LRX 150

Wtryskarkę CX 160-750 do produkcji stojaków z diodami LED na długopisy